HU­Nin hal­li­tus ja toi­mi­kun­nat

Hallitus v. 2019

Anneli Iltanen, pj, 044 762 4889, anneli.iltanen@gmail.com
Eeva Airikainen
Hanna Kähkönen
Jukka Penttilä, vpj.
Juhani Pesola
Jarkkko Setälä
Arto Vilmi
Johan Sundholm, 1. varajäsen
Mikko Apajalahti, 2. varajäsen

Työvaliokunta 2019

Anneli Iltanen, pj, 044 762 4889, anneli.iltanen@gmail.com
Jukka Penttilä, vpj.
Jarkko Setälä  
Heikki Majava, 040 562 2212, heikki.majava@hun.fi
Taru Lonka, 09 3960 5604, taru.lonka@hun.fi

Alueparlamentti 2019

Alueparlamentin kokoukseen osallistuvat HUN ry:n hallitus, kokouksen järjestävän paikallisyhdistyksen hallitus ja yksi edustaja kustakin muusta paikallisyhdistyksestä. 

Annansilmät-Aitan ohjausryhmä 2019

Jarkko Setälä, pj.
Eeva Airikainen 
Anneli Iltanen, 044 762 4889, anneli.iltanen@gmail.com
Taru Lonka, 09 3960 5604, taru.lonka@hun.fi
Heikki Majava, 040 562 2212, heikki.majava@hun.fi
Simo Parviainen, 09 3960 5655, 045 870 5747, simo.parviainen@annansilmat-aitta.fi

Etäosallistumisen mahdollisuuksien luominen vuosikokouksiin -työryhmä 2019

Markku Möttönen
Jukka Penttilä
Jarkko Setälä
Heikki Majava

Iiris Pron ja Kartalle -hankkeen ohjausryhmä 2019

Anneli Iltanen, 044 762 4889, anneli.iltanen@gmail.com
Hanna Kähkönen
Heikki Majava, 040 562 2212, heikki.majava@hun.fi
Sara Niiles, 09 3960 5620, sara.niiles@hun.fi
NKL/ Työllisyysosaston edystaja  
TE-toimiston edustaja 
Hanketyöntekijät ja
Iiris Pron ohjaajat (tarpeen mukaan) 

Jäsentoimikunta 2019

Tarja Heikkilä, pj.
Eeva Airikainen
Anneli Iltanen, 044 762 4889, anneli.iltanen@gmail.com
Leila Koski
Pirkko Lehto
Jukka-Pekka Mattila
Ibrahim Milanovic
Jukka Penttilä 
Reijo Toiminen
Asta Torpo
Minna Toivari, 040 559 2627, minna.toivari@hun.fi /
Kirsi Kariluoto, 044 066 2248, kirsi.kariluoto@hun.fi

Kumajan ohjausryhmä 2019

HUNin edustajat: 
Heikki Majava, pj, 040 562 2212, heikki.majava@hun.fi
Anneli Iltanen, 044 762 4889, anneli.iltanen@gmail.com
Jaana Pirhonen

Liikuntatoimikunta 2019

Anneli Iltanen, pj, 044 762 4889, anneli.iltanen@gmail.com
Tapio Haanperä
Tarja Heikkilä
Päivi Huldin
Heidi Ikäheimonen, pj, heidi.ikaheimonen@gmail.com
Esa Martikainen
Satu Peso
Axel Sundholm

Oikeuksienvalvontatoimikunta 2019

Anneli Iltanen, 044 762 4889, anneli.iltanen@gmail.com
Marja Kalvia
Heidi Koivunen
Elisa Montonen, NKL/ oikeuksienvalvonta
Petri Nokkala
Kaisa Penttilä, NKL/ tiedonsaantipalvelut
Juhani Pesola
Jarkko Setälä
Johan Sundholm
Ari Suutarla
Jyha Sylberg, NKL/ järjestöpalvelut

Pengertuvan ohjausryhmä 2019

Jukka Penttilä, pj
Kirsi Kariluoto, 044 066 2248, kirsi.kariluoto@hun.fi
Jaana Lehto, Pengertalon asukasyhdistyksen edustaja
Heikki Majava, 040 562 2212, heikki.majava@hun.fi
Arto Vilmi

Tietotuki-ohjausryhmä 2019

Arto Vilmi, pj.
Ritva Heinlampi, 044 756 3102, ritva.heinlampi@hun.fi
Marja Könönen
Heikki Majava, 040 562 2212, heikki.majava@hun.fi
Teuvo Ruponen
Näkövammaisten liiton edustaja

Työsuojelutoimikunta 2019

Heikki Majava, työsuojelupäällikkö, 040 562 2212, heikki.majava@hun.fi
Johanna Halme-Salonen, 1. varatyösuojeluvaltuutettu, 09 3960 5620, johanna.halme-salonen@hun.fi
Simo Parviainen, 09 3960 5655, 045 870 5747, simo.parviainen@annansilmat-aitta.fi
Minna Toivari, työsuojeluvaltuutettu, varaluottamusmies, 040 559 2627, minna.toivari@hun.fi
Ilkka Väisänen, luottamusmies, 2. varatyösuojeluvaltuutettu, 09 3960 5602, ilkka.vaisanen@hun.fi

Ura käsillä/ Käsillä -ohjausryhmä 2019

Eeva Airikainen, pj.
Anneli Iltanen, 044 762 4889, anneli.iltanen@gmail.com
Heikki Majava, 040 562 2212, heikki.majava@hun.fi
Piia Rossi, 044 300 3569, piia.rossi@hun.fi
Simo Parviainen, 09 3960 5655, 045 870 5747, simo.parviainen@annansilmat-aitta.fi
NKL/ Työllisyyspalvelujen edustaja

Villinkitoimikunta 2019

Eeva Airikainen, pj.
Tuomo Arvola
Heikki Majava, 040 562 2212, heikki.majava@hun.fi
Juhani Pesola
Jarmo Pänkäläinen
Arto Vilmi