HU­Nin hal­li­tus ja toi­mi­kun­nat

Hallitus v. 2018

Anneli Iltanen, pj, 050 5244 743, anneli.iltanen@gmail.com
Eeva Airikainen
Hanna Kähkönen
Petri Nokkala
Jukka Penttilä, vpj.
Jarkkko Setälä
Arto Vilmi
Juhani Pesola, varajäsen
Seppo Tossavainen, varajäsen

Työvaliokunta 2018

Anneli Iltanen, pj, 050 5244 743, anneli.iltanen@gmail.com
Jukka Penttilä, vpj.
Hanna Kähkönen 
Heikki Majava, 040 562 2212, heikki.majava@hun.fi
Taru Lonka, 09 3960 5604, taru.lonka@hun.fi

Alueparlamentti 2018

Alueparlamenttiin pyydetään edustaja jokaisesta paikallisyhdistyksestä sekä Uudellamaalla toimivista ruotsinkielisistä yhdistyksistä. Parlamentin kokouksiin osallistuu myös HUNin hallitus ja toiminnanjohtaja.

Annansilmät-Aitan ohjausryhmä 2018

Petri Nokkala, pj.
Eeva Airikainen, Näkövammaiset Käsityöntekijät ry:n edustaja
Anneli Iltanen, 050 5244 743, anneli.iltanen@gmail.com
Taru Lonka, 09 3960 5604, taru.lonka@hun.fi
Heikki Majava, 040 562 2212, heikki.majava@hun.fi
Simo Parviainen, 09 3960 5655, 045 870 5747, simo.parviainen@annansilmat-aitta.fi

Jäsentoimikunta 2018

Jukka Penttilä, pj.
Eeva Airikainen
Tarja Heikkilä
Anneli Iltanen, 050 5244 743, anneli.iltanen@gmail.com
Leila Koski
Pirkko Lehto
Jukka-Pekka Mattila
Ibrahim Milanovic
Emma Rasela
Reijo Toiminen
Seppo Tossavainen
Minna Toivari, 040 559 2627, minna.toivari@hun.fi /
Kirsi Kariluoto, 044 066 2248, kirsi.kariluoto@hun.fi

Liikuntatoimikunta 2018

Heidi Ikäheimonen, pj, heidi.ikaheimonen@gmail.com
Tapio Haanperä
Tarja Heikkilä
Anneli Iltanen, 050 5244 743, anneli.iltanen@gmail.com
Anniina Latikka
Esa Martikainen
Satu Peso

Oikeisiin töihin -hankkeen ohjausryhmä 2018

Anneli Iltanen, 050 5244 743, anneli.iltanen@gmail.com
Tuuli Kulonen, 044 791, tuuli.kulonen@hun.fi
Hanna Kähkönen
Heikki Majava, 040 562 2212, heikki.majava@hun.fi
Titta Niemonen, 044 350 9715, titta.niemonen@hun.fi
Sara Niiles, 09 3960 5620, sara.niiles@hun.fi
TE-toimiston edustaja

Pengertuvan ohjausryhmä 2018

Jukka Penttilä, pj
Kirsi Kariluoto, 044 066 2248, kirsi.kariluoto@hun.fi
Jaana Lehto, Pengertalon asukasyhdistyksen edustaja
Heikki Majava, 040 562 2212, heikki.majava@hun.fi
Arto Vilmi

Tietotuki-ohjausryhmä 2018

Arto Vilmi, pj.
Ritva Heinlampi, 044 756 3102, ritva.heinlampi@hun.fi
Marja Könönen
Heikki Majava, 040 562 2212, heikki.majava@hun.fi
Teuvo Ruponen
Näkövammaisten liiton edustaja

Työsuojelutoimikunta 2018

Heikki Majava, työsuojelupäällikkö, 040 562 2212, heikki.majava@hun.fi
Johanna Halme-Salonen, 1. varatyösuojeluvaltuutettu, 09 3960 5620, johanna.halme-salonen@hun.fi
Simo Parviainen, luottamusmies, 09 3960 5655, 045 870 5747, simo.parviainen@annansilmat-aitta.fi
Minna Toivari, työsuojeluvaltuutettu, 040 559 2627, minna.toivari@hun.fi
Ilkka Väisänen, 2. varatyösuojeluvaltuutettu, 09 3960 5602, ilkka.vaisanen@hun.fi

Ura käsillä -hankkeen ohjausryhmä 2018

Eeva Airikainen, pj.
Anneli Iltanen, 050 5244 743, anneli.iltanen@gmail.com
Heikki Majava, 040 562 2212, heikki.majava@hun.fi
Piia Rossi, 044 300 3569, piia.rossi@hun.fi
Ture Tähtinen
Simo Parviainen, 09 3960 5655, 045 870 5747, simo.parviainen@annansilmat-aitta.fi

Uusimaa yhdessä -hankkeen ohjausryhmä 2018

Ohjausryhmään pyydetään edustajat yhteistyöjärjestöistä.
HUN ry:n edustajat ovat:
Anneli Iltanen, 050 5244 743, anneli.iltanen@gmail.com
Heikki Majava, pj, 040 562 2212, heikki.majava@hun.fi

Vaikuttamistoimikunta 2018

Anneli Iltanen, 050 5244 743, anneli.iltanen@gmail.com
Marja Kalvia
Heidi Koivunen
Hanna Kähkönen
Elisa Montonen
Kaisa Penttilä
Juhani Pesola
Johan Sundholm
Jyha Sylberg

Villinkitoimikunta 2018

Eeva Airikainen, pj.
Tuomo Arvola
Jouni Hakkarainen, 0400 899 631, jouni.hakkarainen@pp.nkl.fi
Heikki Majava, 040 562 2212, heikki.majava@hun.fi
Kaisa Penttilä
Juhani Pesola
Jarmo Pänkäläinen
Arto Vilmi