HU­Nin hal­li­tus ja toi­mi­kun­nat

Hallitus v. 2017

Anneli Iltanen, pj, 050 5244 743, anneli.iltanen@gmail.com
Leila Koski, vpj.
Eeva Airikainen
Petri Nokkala
Jukka Penttilä
Arto Vilmi, 1. varajäsen
Johan Sundholm, 2. varajäsen

Työvaliokunta 2017

Anneli Iltanen, pj, 050 5244 743, anneli.iltanen@gmail.com
Leila Koski, vpj.
Jukka Penttilä
Heikki Majava, 040 562 2212, heikki.majava@hun.fi
Taru Lonka, 09 3960 5604, taru.lonka@hun.fi

Aluetoimikunta 2016

(Vuoden 2017 Alueparlamentin kokoonpano ilmoitetaan myöhemmin.)

Anneli Iltanen, 050 5244 743, anneli.iltanen@gmail.com
Sune Huldin, Svenska synskadade i mellersta Nyland rf:n edustaja
Heikki Majava, esittelijä, 040 562 2212, heikki.majava@hun.fi
Päivi Ritvanen, oikeuksienvalvonnan asiantuntija, NKL, 09 3960 4662, 050 596 7730, paivi.ritvanen@nkl.fi
Ilkka Väisänen, tiedottaja, 09 3960 5602, ilkka.vaisanen@hun.fi
Lisäksi paikallisyhdistykset nimeävät omat edustajansa ja heille varaedustajat.

Annansilmät-Aitan ohjausryhmä 2017

Petri Nokkala, pj.
Eeva Airikainen
Taru Lonka, 09 3960 5604, taru.lonka@hun.fi
Heikki Majava, 040 562 2212, heikki.majava@hun.fi
Simo Parviainen, 09 3960 5655, 045 870 5747, simo.parviainen@annansilmat-aitta.fi
Lisäksi Näkövammaiset käsityöntekijät ry:n edustaja

Jäsentoimikunta 2017

Anneli Iltanen, pj, 050 5244 743, anneli.iltanen@gmail.com
Eeva Airikainen
Elisa Hautaviita
Kirsi Kariluoto, 044 066 2248, kirsi.kariluoto@hun.fi
Aki Kemppinen
Pirkko Lehto
Ibrahim Milanovic
Jukka Penttilä
Kaisa Penttilä
Emma Rasela
Johan Sundholm
Reijo Toiminen
Minna Toivari, 040 559 2627, minna.toivari@hun.fi

Liikuntatoimikunta 2017

Heidi Ikäheimonen, pj, heidi.ikaheimonen@gmail.com
Tapio Haanperä
Miika Honkanen
Anneli Iltanen, 050 5244 743, anneli.iltanen@gmail.com
Anniina Latikka
Esa Martikainen
Satu Peso

Oikeisiin töihin -hankkeen ohjausryhmä 2017

Anneli Iltanen, 050 5244 743, anneli.iltanen@gmail.com
Maiju Karvonen, 044 350 9715, maiju.karvonen@hun.fi
Anna-Maija Kujanpää, 044 791 0339, anna-maija.kujanpää@hun.fi
Heikki Majava, 040 562 2212, heikki.majava@hun.fi
Sara Niiles, 09 3960 5620, sara.niiles@hun.fi
Sari Timonen, TE-toimiston edustaja

Pengertuvan ohjausryhmä 2017

Jukka Penttilä, pj
Anneli Iltanen, 050 5244 743, anneli.iltanen@gmail.com
Kirsi Kariluoto, 044 066 2248, kirsi.kariluoto@hun.fi
Heikki Majava, 040 562 2212, heikki.majava@hun.fi
Juhani Pesola
Minna Toivari, 040 559 2627, minna.toivari@hun.fi
Lis'ksi asukasyhdistyksen edustaja.

Tietotuki-ohjausryhmä 2017

Arto Vilmi, pj.
Marja Könönen
Heikki Majava, 040 562 2212, heikki.majava@hun.fi
Iiro Nummela, 09 3960 4036, 050 464 5339, iiro.nummela@nkl.fi
Teuvo Ruponen
Ritva Heinlampi, 044 756 3102, ritva.heinlampi@hun.fi

Työsuojelutoimikunta 2017

Heikki Majava, työsuojelupäällikkö, 040 562 2212, heikki.majava@hun.fi
Johanna Halme-Salonen, 1. varatyösuojeluvaltuutettu, 09 3960 5620, johanna.halme-salonen@hun.fi
Simo Parviainen, luottamusmies, 09 3960 5655, 045 870 5747, simo.parviainen@annansilmat-aitta.fi
Minna Toivari, työsuojeluvaltuutettu, 040 559 2627, minna.toivari@hun.fi
Ilkka Väisänen, 2. varatyösuojeluvaltuutettu, 09 3960 5602, ilkka.vaisanen@hun.fi

Ura käsillä -hankkeen ohjausryhmä 2017

Eeva Airikainen, pj.
Heikki Majava, 040 562 2212, heikki.majava@hun.fi
Piia Rossi, 044 300 3569, piia.rossi@hun.fi
Ture Tähtinen
Simo Parviainen, 09 3960 5655, 045 870 5747, simo.parviainen@annansilmat-aitta.fi

Vaikuttamistoimikunta 2017

Anneli Iltanen, 050 5244 743, anneli.iltanen@gmail.com
Kenneth Ekholm
Leila Koski
Eija Oikarainen
Kaisa Penttilä
Juhani Pesola
Jyha Sylberg
Lisäksi NKL:n Oikeuksienvalvonnan asiantuntija.

Villinkitoimikunta 2017

Eeva Airikainen, pj.
Tuomo Arvola
Jouni Hakkarainen, 0400 899 631, jouni.hakkarainen@pp.nkl.fi
Heikki Majava, 040 562 2212, heikki.majava@hun.fi
Kaisa Penttilä
Juhani Pesola
Jarmo Pänkäläinen
Arto Vilmi